LEDNOVÝ TÝNECKÝ POHÁR – 27. 1. 2024

V sobotu, 27. 1. 2024 uspořádala Škola Taekwon‑do Hwa-Rang, z.s. ve spolupráci se Školou Taekwondo ITF NA-MU první oblastní soutěž pro Prahu a střední Čechy v roce 2024. Soutěžilo se ve všech věkových kategoriích v disciplínách technické sestavy jednotlivců, technické sestavy týmů a pro žáky byla ještě připravena nová sportovní disciplína boj na stojící pytel.

Na lednovou soutěž dorazilo 138 závodníků a závodnic z 10 klubů: Hwa-Rang, Na-Mu, Dan-Gun, Silla, Ge-Baek Mladá Boleslav, Dallyon, Fénix, Toi-Gae, Kwang Myong a Circle.

Ze 138 závodníků bylo celkem 99 bojovníků ve věkové kategorii mladších a starších žáků. Do bojů na stojící pytel se přihlásilo 74 borců. A znovu byla vidět zlepšující se úroveň jak v technickém provedení, tak i v pestrosti technik a kombinací. Dobré návyky z tohoto boje, jako je dobrá vzdálenost, rychlost a pestrost v kombinacích, si mohou žáci přenést následně i do sportovního boje.

Soutěž nám začala lehce po 10. hodině nástupem, pozdravem, slibem a základními informacemi. Poté se na dvou rinzích rozjely týmové sestavy žáků a na dalších dvou rinzích sestavy jednotlivců ve věkové kategorii juniorů a žáků s technickým stupněm 10. a 9. kup (bílý a bíložlutý pásek). Nato všechny ringy obsadily technické sestavy jednotlivců ve všech věkových kategoriích. Po krátké přestávce a přestavbě ringů nám těsně před polednem začal boj na stojící pytel.

Během soutěže nedošlo k žádné události, která by narušila plynulý chod, a celá soutěž s předáním diplomů a medailí skončila lehce po 13. hodině.

Nejúspěšnějším oddílem na této soutěži se stal domácí klub Hwa-Rang následovaný kluby Silla a Fénix.

Další oblastní soutěže proběhnou 24. 3. 2024 v Čestlicích a 6. 4. 2024 opět v Týnci nad Sázavou. Informace a propozice naleznete v kalendáři Českého svazu taekwon‑do ITF.