Třeboň Open 2014

Druhá adventní neděle se pro mnoho taekwondistů nesla v trochu jiném duchu, než pro většinu ostatních. Již šestým rokem se uskutečnila otevřená soutěž Třeboň Open. Tradiční, poslední velká soutěž před Vánocemi přilákala mnoho závodníků zejména z českých oddílů ale také jeden tým ze Slovenska. Vzhledem k tomu, že se jednalo o závody otevřené, mohly se jich zúčastnit i oddíly, které nejsou přímo v Českém svazu Taekwon-Do ITF. I přes silnou konkurenci bojovali naši závodníci ze všech sil a často byli velmi úspěšní. Zajímavostí soutěže jsou tzv. dvojité starty, které závodníkům umožňují startovat v kategorii věkově starší či vyšších technických stupňů.

Závody začaly tradičním slibem Taekwon-Do a krátkým proslovem místostarosty města Třeboň.

Následovala oblíbená disciplína, technické sestavy, která je tradičně disciplínou s nejvyšším počtem závodníků. Kategorie žáků žlutých pásků soutěžila ligovým způsobem „každý s každým“, takže si začínající taekwondisté pořádně zazávodili. Hak Lukáš 2.místo, Hak Ladislav 1.místo, Moždžeň Matyáš 1.místo, Salátek Péťa 3.místo, Cholenský Péťa 3.místo, Cholenská Anička 2.místo, Cholenský Marek 1.místo. Kategorie pásků zelených znamenaly výrazné úspěchy našich závodníků. Salátek Míša za žáky i juniory 1.místo, Havlíčková Verča 1.místo, Vedrová Eliška v žákyních 3.místo a za juniorky 1.místo, Fišer Tomáš v juniorech 2.místo, Jabčanková Anička juniorky i seniorky 3.místo. Poslední kategorií, kde jsme měli svá želízka v ohni, byla kategorie nejvyšší. Juniorky, I. Dan. Hvězdová Pája v seniorkách i v juniorkách 3.místo.

Další disciplínou byl sportovní boj, kde nás reprezentovaly Pavla Hvězdová a Veronika Kokášová (obě I. DAN). Verunka bohužel nemohla ze zdravotních důvodů nastoupit. Pája si v boji -58kg vybojovala 2.místo.

Poslední disciplína Tki, nám přinesla hned dvě medaile. Veronika Kokášová 2.místo a Belovický Honzík 3.místo.

Závody probíhaly celou neděli a poslední kategorie, speciálních technik, skončila až s přicházejícím večerem. Následovalo předávání pohárů nejúspěšnějším jednotlivcům a následně týmům. Nejúspěšnější tým obdržel i putovní pohár, který provází soutěž od prvního ročníku. Pro mnoho z našich soutěžících byly závody velmi úspěšné, ti, kdo nebyli spokojení, mohou zkusit své štěstí na některých dalších akcích v příštím roce.

Tyto poslední letošní velké závody ukázaly, co je ještě třeba vylepšit a potrénovat. Po zaslouženém odpočinku během vánočních svátků se opět vrhneme do trénování, abychom těch medailí příště přivezli zase o něco víc!

Autor článku: Hvězda Martin