Czech Open 2016 Nymburk

Ve dnech 19. – 20. 3. 2016 se uskutečnila mezinárodní soutěž v taekwondo pod názvem CZECH OPEN 2016. Na letošní soutěž bylo do Nymburka přihlášeno 415 závodníků ze 40 oddílů z 11 zemí. Z toho ze zahraničí se chystalo celkem přijet 125 soutěžících z Holandska, Finska, Francie, Lotyšska, Polska, Slovinska, Ruska, Grónska a Řecka. Vzhledem k tomu, že ve dnech 11. – 17. 4. 2016 proběhne ME 2016, mnozí závodníci využili této soutěže ke kontrole své výkonnosti.

V sobotu dopoledne proběhla registrace s ubytováním účastníků soutěže a krátce po 14. hodině se naplno rozběhla soutěž. Soutěž byla zahájena už tradičně technickými sestavami žáků a žákyň. Následně po sestavách nejmladších účastníků soutěže následovali technické soutěže juniorů a seniorů, dále sportovní boje převážně žáků a žákyň, speciální techniky a silové přerážení.

Naše výprava přivezla celkem 15 závodníků, z toho 2 seniory, 4 juniory a 9 žáků. Mezi žáky se podařilo přes velikou konkurenci získat medaile Petrovi Cholenskému a jeho sestře Anně Cholenské. Oba obsadili třetí místa ve svých kategoriích zelených pásků 6. – 5. kup. Mezi juniory se prosadili Honza Belovický a prvním rokem mezi juniory Michael Salátek. Oba cvičili sestavy ve stejné kategorii modrých pásků 4. – 3. kup, která bývá tradičně nejobsazovanější kategorií zároveň se zelenými pásky a získat medaili bývá velice obtížné. Honza Belovický v této kategorii získal bronzovou medaili a Michael Salátek si na jeho prvních závodech mezi juniory došel, až na místo první. K večeru se ještě rozjely boje žáků a juniorů. V nich nám nastoupili mezi žáky Adam Jerhot, v juniorech Honza Belovický a Pavla Hvězdová. Adam měl ve svém prvním zápase hned dvě remízy a vyhrál až na první bodovanou techniku. Dalšího soupeře sice neporazil, ale i tak si odvezl zaslouženou bronzovou medaili a hlavně další zkušenosti z této disciplíny. Druhým bojovníkem, který začíná získávat první zkušenosti v této disciplíně je junior Honza Belovický. I když se mu první zápas nepovedl vyhrát a nepostoupil do dalších bojů, důležitá je odvaha a snaha, kterou předvedl. Za to chválím oba naše benjamínky v této disciplíně.

Dalším želízkem v ohni byly: naše juniorská reprezentantka Pavla Hvězdová, seniorská reprezentantka Veronika Kokášová a trenérka oddílu a bývalá velmi úspěšná seniorská reprezentantka Věra Vomáčková. Pavle a Věře se podařilo získat medaile v disciplínách technické sestavy. Pavla získala mezi juniorkami v technických sestavách I. Dan 3. místo a Věra mezi seniorkami IV. Dan+ 2. místo. Veronika si při silovém přerážení vybojovala 2. místo. Tím se pro naši výpravu završila úspěšná sobota a s napětím jsme očekávali další medailové přírůstky, které nám přinese nedělní klání.

V neděli se rozběhly souboje juniorů a seniorů a dále se dojížděly technické disciplíny – silové přerážení a speciální techniky. Nejdříve nastoupila v bojích do 58kg naše juniorka Pavla Hvězdová. Žádná ze závodnic ji v této kategorii nedokázala porazit a zaslouženě si vybojovala 1. místo. V kategorii seniorek nad 69kg se do finále probojovaly obě naše seniorky Veronika Kokášová a Věra Vomáčková. Trenérka si se svou svěřenkyní v boji nic nedarovaly a vítězství se na výsledkové tabuli přelévalo z jedné strany na druhou. Úspěšnější na konci byla naše trenérka Věra Vomáčková a vybojovala si 1. místo. Veronika si spravila chuť z porážky ve finále sportovního boje při další disciplíně, kterou byly speciální techniky. Tady zvládla úspěšně přerazit 4 techniky z 5 určených a zaslouženě vyhrála tuto disciplínu.

Pavla Hvězdová obsadila mezi 66 přihlášenými juniorkami ziskem 1 zlaté a 1 bronzové medaile celkově 5. místo.

Michael Salátek obsadil mezi 71 přihlášenými juniory ziskem 1 zlaté medaile celkově 7. místo.

Veronika Kokášová obsadila mezi 37 přihlášenými seniorkami ziskem 1 zlaté a 2 stříbrných medailí celkově 2. místo.

Celkově skončila Škola Taekwon-Do Hwa-Rang na 12. místě ze 40 přihlášených oddílů.

Děkuji všem za účast a gratuluji k úspěchům.