MČR 26. 5. 2007 Třeboň

V sobotu 26. 5. 2007 proběhlo v Třeboňské hale Mistrovství Čech pro žáky, juniory a seniory. Oddíl Hwa-Rang reprezentovali pouze čtyři seniorští závodníci. I v tak malém počtu dokázali naši závodníci vybojovat jednu stříbrnou čtyři bronzové medaile.

Filip Lahoda – 1 stříbrná – speciální techniky jednotlivců

Václav Hrdlička – 2 bronzové – silové přerážení jednotlivců a sportovní boj

Štěpán Chládek – 1 bronzová – sportovní boj

Jiří Hamberger – 1 bronzová – sportovní boj

Nejprve byly na programu technické sestavy, kde jsme měli smůlu na los a všichni naši závodníci v prvním kole dostali pozdějšího celkového vítěze na kterého nestačili.

Ve boji už se nám vedlo o něco lépe a tři bronzy jsou toho důkazem.

Silového přerážení se zúčastnil pouze Vašek a přes velký počet závodníků v této disciplíně „vybouchal“ krásné třetí místo.

Ve speciálních technikách nastupoval za oddíl Hwa-rang Filip a byl jen krůček od zlaté medaile. Do užšího finále se probojovali ještě tři další závodníci. Vylosovaná technika nomochagi (skok do dálky s přeražením desky) poslalo Filipa dál a o zlato bojovali už pouze dva. Třikrát se losovala technika a stále se neznal vítěz. Nakonec opět rozhodlo nomochagi, kdy se prodlužovalo o deset centimetrů a Filip bohužel při přeletu přes překážky zavadil o pásku. Protivník skočil, a tak se Filip musel spokojit se stříbrem.

Doufejme, že na další závody pojede více závodníků, kteří nám dopomohou k ještě větším úspěchům.

Vašek